LEW KUTNOWSKI

20 września 2018 w Kutnowskim Domu Kultury odbyła się gala III edycji Lwa Kutnowskiego konkursu dla rolników i przedsiębiorców organizowanego przez Powiat Kutnowski.

W kategorii ROLNIK wyróżnienie „Kłosa” otrzymali Grzegorz i Kamil Kucharscy z gminy Bedlno zajmujący się wielkotowarową produkcją trzody chlewnej w ilości ok 2000 szt. rocznie w cyklu otwartym – zakup warchlaków. Gospodarstwo w 2018 roku powiększy moc produkcyjną do około 7000 szt. rocznie w oparciu o chów loch w ilości 200 szt. przechodząc w cykl zamknięty. Natomiast nagrodę Lwa Kutnowskiego otrzymała Szkółka Roślin Ozdobnych Ważyńscy – Ewa, Bartłomiej, Marcel, Adam Ważyńscy z gmin Żychlin i Bedlno, która prowadzi produkcję ozdobnych drzew i krzewów na rynek krajowy i zagraniczny.

W kategorii FIRMA wyróżnienie „Kłosa” otrzymała Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego sp.z o.o produkująca materiał siewny- otoczkowanych nasion buraka cukrowego,prowadząca usługowo otoczkowanie, inkrustowanie i zaprawianie materiału siewnego różnych gatunków roślin, a nagrodę Lwa Kutnowskiego nasza firma – Bury Maszyny Rolnicze.

Oprócz nagród finansowych i statuetek ufundowanych przez Powiat Kutnowski i licznych sponsorów laureaci otrzymali z rąk Ilony Rafalskiej certyfikaty Promuje Łódzkie.

Bardzo serdecznie dziękujemy!