PELIKAN MAX 3000 3600 4200 5200 6000

PELIKAN MAX – to seria największych opryskiwaczy polowych produkowanych przez naszą firmę, ze zbiornikiem od 3000 do 6000 litrów, z dostępnymi belkami o szerokości od 18 do 36 metrów, przeznaczona do gospodarstw wielkoobszarowych. Są one efektem wielu lat zbierania doświadczeń i wsłuchiwania się w potrzeby użytkowników. Mnogość rozwiązań pozwala optymalnie skonfigurować opryskiwacz do potrzeb i specyfiki każdego gospodarstwa. Duża pojemność zbiornika, a także szerokie belki, komputer pokładowy, system GPS z automatycznym wyłączaniem sekcji, sonarowe czujniki poziomowania belki, skrętna i amortyzowana oś, czy pompa do szybkiego tankowania to rozwiązania pozwalające maksymalnie skrócić czas wykonywania zabiegów oraz zwiększyć oszczędność w aplikowaniu środków. Dla gospodarstw, które chcą do maksimum podnieść precyzję dawkowania środków, polecamy system zmiennego dawkowania oraz rękaw powietrzny.
Opryskiwacze PELIKAN MAX posiadają solidną, malowaną proszkowo ramę wykonaną z profili zamkniętych co zapewnia im dużą wytrzymałość.

Dane technicznePELIKAN MAX  3000PELIKAN MAX  3600PELIKAN  MAX  4200
PELIKAN MAX  5200PELIKAN MAX    6000
Zbiornik główny polietylenowy3000L3600L4200L5200L6000L
Zbiornik na czystą wodę400L400L400L550L550L
Zbiornik do mycia rąk15L20L20L20L20L
Koła podstawowe13,6 x 3816,9 x 3816,9 x 3820,8 x 3820,8 x 38
Koła podwyższone11,2 x 4216,9 x 4616,9 x 4620,8 x 4220,8 x 42
Pompy Annovi ReverberiAR320 TWIN TOP         AR370 TWIN TOP           AR 500 TWIN TOP

321 l/min                        371 l/min                                 489 l/min

Belka hydrauliczna 4H18,20,21,24,27,28m
Belka hydrauliczna IT18,20,21,24,27,28,32,36m
Belka hydrauliczna ITV z systemem rękawa powietrznego18,20,21,24m
Szerokość transportowa2,45m
Długość orientacyjna6,30m6,90m6,90m7,70m7,70m
Waga2350kg2850kg2950kg3450kg3550kg

Komponenty

 • Pompy
 • Hydrauliczna stopa podporowa
 • Napęd pomp
 • System mieszadeł hydraulicznych
 • Belki opryskowe
 • Komputer sterujący TeeJet AEROS
 • Komputer sterujący Radion 8140
 • Komputer sterujący BRAWO 400S
 • Komputer SPRAYDOS
 • Sterowanie elektryczne
 • Nawigacja Matrix 840 GS
 • Nawigacja Matrix 570 GS
 • Nawigacja Matrix 430
 • Rozwadniacz
 • Elektryczny zestaw płuczący
 • Własny układ hydrauliczny
 • Oświetlenie robocze
 • Oś skrętna
 • Oś amortyzowana
 • Amortyzacja belek
 • Pompa wirnikowa
 • Oświetlenie
 • Sonarowe poziomowanie
 • Rozpylacze

POMPY

W opryskiwaczach PELIKAN MAX zastosowaliśmy pompy firmy Annovi Reverberi Twin Top. Są to dwie pompy połączone razem, z których jedna obsługuje układ opryskowy gdzie zazwyczaj są niskie ciśnienia, druga używana jest do systemu mieszadeł hydraulicznych i rozwadniacza gdzie przydatne są dużo wyższe ciśnienia.

Membrany BlueFlex mają wyjątkową, opatentowaną formę i skład mieszanki, z której zostały wykonane. Dzięki tym działaniom żywotność ich wzrasta do 100 %. Dodatkowo na każdej membranie umieszczono cyfrowy kod od strony cieczy. Jest to rozwiązanie niespotykane dotąd w branży. Pozwala nam na śledzenie i wyróżnienie produktów spośród wielu innych membran po roku i miesiącu produkcji.

HYDRAULICZNA STOPA PODPOROWA

Hydrauliczna stopa podporowa zapewnia bezpieczne i szybkie agregatowanie opryskiwacza z ciągnikiem. W opryskiwaczach PELIKAN MAX możliwy jest również mechaniczny napęd pomp. Są one wtedy napędzane za pomocą dwóch przekładni kątowych. Standardowo w opryskiwaczach tych montowany jest górny zaczep, ale na życzenie Klienta może być również zaczep dolny z okiem lub kulą.

NAPĘD POMP

W opryskiwaczach PELIKAN MAX możliwy jest również mechaniczny napęd pomp. Są one wtedy napędzane za pomocą dwóch przekładni kątowych. Standardowo w opryskiwaczach tych montowany jest górny zaczep, a le na życzenie Klienta może być również zaczep dolny z okiem lub kulą.

SYSTEM MIESZADEŁ HYDRAULICZNYCH

System mieszadeł hydraulicznych umieszczono bezpośrednio na dnie zbiornika, pracujących pod wysokim ciśnieniem zapobiega osadzaniu się jakichkolwiek zawiesin, jak również gwarantuje idealne wymieszanie roztworu.

BELKI OPRYSKOWE

Belki Opryskowe stosowane w opryskiwaczach PELIKAN MAX wykonane są ze stali o podwyższonej jakości. Ich ażurowa konstrukcja sprawia, że są lekkie i wytrzymałe. Sterowanie wszystkimi funkcjami belek opryskowych odbywa się za pomocą elektrozaworów i wygodnego panelu z kabiny ciągnika

„4H” Belki z samopoziomowaniem wraz z blokadą, hydraulicznym dopasowaniem do skłonów, podnoszone i rozkładane hydraulicznie niezależnie 4 siłownikami. W belkach o szerokościach 18 ÷ 21m środkowe ćwiartki rozkładane są w poziomie a zewnętrzne ćwiartki rozkładane w pionie. Natomiast w belkach o szerokościach 24 ÷ 28m wszystkie ćwiartki rozkładane są w poziomie. W tej serii belek możemy zastosować dodatkowe siłowniki aby mieć możliwość ujemnego przechylenia belki ( tzw. system jaskółki).

„IT” Belki w pełni hydrauliczne o szerokościach 18 do 28m. rozkładana niezależnie czterema siłownikami, a belki 32 i 36m sześcioma.

„ITV” Belki o szerokościach 18 ÷ 24m w pełni hydrauliczne, z systemem rękawa powietrznego . System ten zapewnia dużo lepsze pokrycie opryskiwanych roślin i pozwala na oszczędniejsze stosowanie preparatów oraz częściowe uniezależnienie się od warunków atmosferycznych.

KOMPUTER STERUJĄCY

Najbardziej zaawansowanym systemem jest terminal TeeJet AEROS 9040 ISOBUS, pozwala on nie tylko precyzyjnie sterować wszystkimi funkcjami opryskiwacza, ale również może być wykorzystywany do innych maszyn takich jak rozsiewacz, siewnik czy rozrzutnik.
Głównymi zaletami AEROS 9040 są: zmienne dawkowanie w oparciu o mapę pola, precyzyjna nawigacja połączona z automatycznym sterowaniem sekcjami “BoomPilot”, duży wyświetlacz w jakości HD z możliwością podłączenia do ośmiu kamer wideo, monitorowanie wielkości kropli, czy system monitorowania ilości cieczy w zbiorniku, który można wykorzystywać również podczas napełniania zbiornika aby dokładnie zatankować pożądaną ilość płynu.

 

Komputer SPRAYDOS to bardzo proste w obsłudze i niezawodne urządzenie pozwalające prawidłowo wykonać zabieg za pomocą którego możemy wygodnie sterować wszystkimi funkcjami opryskiwacza.

Sterowanie elektryczne Combo z elektronicznym odczytem ciśnienia pozwala wygodnie sterować wszystkimi funkcjami opryskiwacza z kabiny ciągnika.

 

 

 

KOMPUTER STERUJĄCY

Radion 8140 jest zaawansowanym komputerem zaprojektowanym z myślą o prostocie obsługi. Wystarczy ustawić docelową dawkę a komputer zasugeruje dobranie odpowiednich rozpylaczy dla danego zastosowania oraz zakres prędkości dla dawki docelowej. Po rozpoczęciu oprysku na wyświetlaczu widoczna jest stosowana dawka, zużyta ilość cieczy, ciśnienie w systemie, prędkość robocza, opryskany obszar, wielkość kropel oraz ilość cieczy w zbiorniku. Poza tymi podstawowymi funkcjami Radion ma możliwość podłączenia zaworu do automatycznego tankowania. Posiada również port do podłączenia nawigacji Matrix z możliwością automatycznego wyłączania sekcji i sterowania dawkowaniem zmiennym (funkcja wykorzystywana w rolnictwie precyzyjnym), co w komputerach tej klasy jest niespotykane.

KOMPUTER STERUJĄCY

Na życzenie Klienta możemy zamontować komputer sterujący BRAWO 400S z wbudowanym systemem GPS za pomocą którego można wygodnie sterować wszystkimi funkcjami opryskiwacza. Brawo 400 jest także dostępny z systemem SeleTRON który daje możliwość automatycznego wyłączania pojedynczych rozpylaczy.

KOMPUTER SPRAYDOS

Komputer SPRAYDOS to bardzo proste w obsłudze i niezawodne urządzenie pozwalające prawidłowo wykonać zabieg za pomocą którego możemy wygodnie sterować wszystkimi funkcjami opryskiwacza.

STEROWANIE ELEKTRYCZNE

Combo z elektronicznym odczytem ciśnienia pozwala wygodnie sterować wszystkimi funkcjami opryskiwacza z kabiny ciągnika.

NAWIGACJA

Dla opryskiwaczy wyposażonych w sterowniki nie posiadające wbudowanych systemów GPS polecamy jeden z trzech monitorów Matrix
Nawigacje Nawigacja Matrix 840 GS z ekranem 8,4 cala w jakości HD to zaawansowany systemowo zarazem prosta w obsłudze nawigacja dla wymagających użytkowników. Daje ona poza podstawowymi funkcjami jakie powinna spełniać nawigacja możliwość np. podłączenia automatycznego wyłączania sekcji system BoomPilot, automatyczne wspomaganie kierowania system FieldPilot, moduł kompensacji pochyłu terenu czy też możliwość podłączenia 4 lub 8 kamer.

NAWIGACJA

Nawigacja Matrix 570 GS posiada kolorowy ekran o przekątnej 5,7 cala a pozostałe funkcje są takie same jak w modelu Matrix 840 GS.

 

NAWIGACJA

Matrix 430 to niedroga i łatwa w użyciu nawigacja dla mniej wymagających użytkowników. Kolorowy, dotykowy wyświetlacz z prostym oprogramowaniem już po chwili pozwala operatorowi na efektywną nawigację na polu z minimalnymi pominięciami w pokryciu pola.

ROZWADNIACZ

Wygodny rozwadniacz umieszczony na wysięgniku trapezowym pozwala na sprawne i bezpieczne mieszanie preparatów i aplikowanie ich do zbiornika głównego opryskiwacza.

ELEKTRYCZNY ZESTAW PŁUCZĄCY

Obszerny zbiornik czystej wody oraz karuzelowa dysza do mycia zbiornika załączana manualnie lub elektrycznie z kabiny traktora (elektryczny system myjący) gwarantują nie naganną czystość zbiornika i układu cieczowego co powoduje bez awaryjną prace opryskiwacza oraz zapobiega nie pożądanemu pozostaniu resztek oprysku.

WŁASNY UKŁAD HYDRAULICZNY

Własny układ hydrauliczny Opryskiwacze PELIKAN MAX są wyposażone we własny układ hydrauliczny z filtrami i chłodnicą oleju służący do napędu pomp i sterowania belką opryskową. Rozwiązanie to pozwala na szybsze agregatowanie ciągnika z maszyną i zapewnia bez awaryjną pracę pomp i elektrozaworów a brak mieszania olejów pozytywnie wpływ nie tylko na pracę opryskiwacza ale również ciągnika.

OŚWIETLENIE ROBOCZE

Oświetlenie robocze Elementem poprawiającym wygodę pracy w porze nocnej jest oświetlenie belki opryskowej.

OŚ SKRĘTNA

Skrętna oś pozwala na zwiększenie zwrotności agregatu opryskiwacz ciągnik a w szczególności pozwala na zmniejszenie strat na uwrociach powstałych w wyniku zgniatania roślin. Układ skrętnej osi oparty jest tylko na systemie hydraulicznym bez elektroniki co czyni go bardzo niezawodnym.

OŚ AMORTYZOWANA

Dla gospodarstw które są zmuszone daleko dojeżdżać na porozrzucane pola dobrym rozwiązaniem jest amortyzowana oś, pozwala na zwiększenie prędkość transportową i zmniejszenie szarpania. Wszystkie osie w opryskiwaczu PELIKAN MAX zarówno sztywne jak i skrętne czy amortyzowane są wyposażone w układ hamulcowy do wyboru pneumatyczny lub hydrauliczny.

AMORTYZACJA BELEK

Pneumatyczna amortyzacja belek opryskowych przyczynia się do zwiększenia komfortu pracy, wydłuża żywotność belek oraz pozwala pracować z większymi prędkościami.

POMPA WIRNIKOWA

Pneumatyczna amortyzacja belek opryskowych przyczynia się do zwiększenia komfortu pracy wydłuża żywotność belek oraz pozwala pracować z większymi prędkościam.

W gospodarstwach które chcą tankować zbiornik opryskiwacza w dowolnym miejscu dobrym rozwiązaniem jest pompa wirnikowa o dużej wydajności wraz z wężem ssawnym. Pozwala ona na szybkie tankowanie z cysterny lub z dodatkowego zbiornika.

OŚWIETLENIE

Niezawodne i trwałe ledowe oświetlenie do jazdy po drogach publicznych.

SONAROWE POZIOMOWANIE

Sonarowe poziomowanie belki opryskowej to rozwiązanie polecane gospodarstwom które posiadają mocno pofałdowane pola, pozwala ono na utrzymanie belki w optymalnej odległości od opryskiwanych roślin.

ROZPYLACZE

Duży wpływ na jakość wykonywanych zabiegów mają rozpylacze, dlatego polecamy tylko rozwiązania dwóch najlepszych producentów Firmy Lechler i TeeJet.

Video