PERKOZ 400 600 800 1000

Opryskiwacze PERKOZ 400, 600, 800 i 1000 jest seria opryskiwaczy zawieszanych przeznaczonych dla małych, średnich i większych gospodarstw. Podzespoły jakich używamy do ich produkcji pochodzą od najlepszych dostawców i są najwyższej jakości, a mnogość rozwiązań pozwala skonfigurować maszyny bardzo proste i niedrogie jak i mocno zaawansowane z dużą ilością nowoczesnych rozwiązań spełniających coraz wyższe wymagania nowoczesnego rolnictwa.

Dane technicznePERKOZ 400PERKOZ 600PERKOZ 800PERKOZ 1000
Zbiornik główny400L600L800L1000L
Zbiornik na czystą wodę60L100L
Zbiornik do mycia rąk15L
Pompy Annovi Reverberi

ZETA 85

100L/min

ZETA 100

100L/min

AR 120

117L/min.

AR 140

133L/min.

AR 160

166L/min.

AR 180

182L/min.

Belka ręczna RR10, 12, 14, 15, 16, 18, 20 m
Belka hydrauliczna 2H12, 14, 15, 16, 18 m
Belka hydrauliczna HX12, 14, 15, 16, 18 m
Belka hydrauliczna ITV z systemem rękawa powietrznego12, 14, 15, 16, 18 m
Szerokość transportowa2,75 m
Waga160-800kg190-800kg230-800kg300-850kg

Komponenty

  • Samopoziomowanie
  • Pompy
  • Belki
  • Komputery sterujące
  • Nawigacje
  • Sterowanie elektryczne COMBO
  • Dysza do płukania zbiornika
  • Zewnętrzny rozwadniacz

SAMOPOZIOMOWANIE

Samopoziomowanie zapewnia prawidłowe prowadzenie belki opryskowej z zachowaniem odpowiedniej, niezmiennej odległości nad chronionymi roślinami. Samopoziomowanie do belek rozkładanych ręcznie. Siłownik hydrauliczny do wymuszania przechyłu w opcji. Samopoziomowanie do belek rozkładanych hydraulicznie.

POMPY

Najwyższej jakości pompy firmy Annovi Reverberi z nowymi innowacyjnymi membranami BlueFlex, które wytyczają nowy wymiar jakości membran w sektorze pomp do opryskiwaczy rolniczych. Membrany BlueFlex mają wyjątkową, opatentowaną formę i skład mieszanki, z której zostały wykonane. Dzięki tym działaniom żywotność ich wzrasta do 100 %. Dodatkowo na każdej membranie umieszczono cyfrowy kod od strony cieczy. Jest to rozwiązanie niespotykane dotąd w branży. Pozwala nam na śledzenie i wyróżnienie produktów spośród wielu innych membran po roku i miesiącu produkcji.

BELKI

W opryskiwaczach PERKOZ można zamontować belkę rozkładaną ręcznie z samopoziomowaniem, oraz belki rozkładane hydraulicznie, a sterowane za pomocą elektrycznej konsoli bądź komputera podkładowego.

„2H” Są to belki w pełni hydrauliczne, rozkładane dwoma siłownikami z samopoziomowaniem hydraulicznym podnoszeniem i dopasowaniem do skłonów. Tylko blokada poziomowania działa mechanicznie podczas zamykania ramion, o szerokościach od 12 do 18m.

„HX” Samopoziomujące się, lekkie belki hydrauliczne w systemie X, rozkładane niezależnie dwoma siłownikami z możliwością składania ćwiartki belki, z hydraulicznym dopasowaniem do skłonów oraz blokadą. Szerokość 12, 15 i 18m.

„ITV” Belki o szerokościach od 12 do 18 m w pełni hydrauliczne z systemem rękawa powietrznego, system ten zapewnia dużo lepsze pokrycie opryskiwanych roślin i pozwala na oszczędniejsze stosowanie preparatów oraz częściowe uniezależnienie się od warunków atmosferycznych.

KOMPUTERY STERUJĄCE

Aby opryskiwacz poprawnie funkcjonował polecamy trzy grupy sterowań. Najbardziej racjonalnym rozwiązaniem jest sterowanie komputerowe a szczególnie komputer Radion 8140 lub 844E firmy TeeJet. Obydwa to zaawansowane rozwiązania z myślą o prostocie obsługi. Poza podstawowymi funkcjami tych sterowań Radion ma możliwość podłączenia zaworu do automatycznego tankowania. Posiada również port podłączenia nawigacji Matrix z możliwością automatycznego wyłączania sekcji a nawet funkcję zmiennego dawkowania. Na życzenie klienta możemy wyposażyć opryskiwacz w komputer BRAVO 180S firmy ARAG lub Spraydos firmy MÜller Elektronik.

NAWIGACJA

Matrix 570 to zaawansowana systemowo a zarazem prosta w obsłudze nawigacja dla wymagających rolników. Daje ona poza podstawowymi funkcjami jakie powinna spełniać nawigacja możliwość, np. podłączenia automatycznego wyłączenia sekcji system BoomPilot automatyczne wspomaganie kierowania system FieldPilot, moduł kompensacji pochyłu terenu czy też możliwość podłączenia 4 lub 8 kamer.

STEROWANIE ELEKTRONICZNE

Sterowanie elektryczne COMBO z odczytem ciśnienia elektronicznym pozwala wygodnie sterować wszystkimi funkcjami opryskiwacza z kabiny ciągnika. Sterownik COMBO posiada sztywną, aluminiową obudowę, trwałe przełączniki oraz bardzo solidne, metalowe złącze z pozłacanymi pinami. Wszystko to sprawia, że jest praktycznie bezawaryjny. Sterowanie elektryczne pozwala sterować wszystkimi funkcjami opryskiwacza z kabiny.

DYSZA DO PŁUKANIA ZBIORNIKA

Zbiornik opryskiwacza można wyposażyć w dyszę do mycia zbiornika załączaną manualnie lub elektrycznie z kabiny traktora (elektryczny system myjący). Gwarantuje on nienaganną czystość zbiornika i układu cieczowego, co powoduje bezawaryjną pracę opryskiwacza oraz zapobiega niepożądanemu pozostaniu resztek oprysku.

ZEWNĘTRZNY ROZWADNIACZ

Wygodny rozwadniacz umieszczony na wysięgniku trapezowym pozwala na sprawne i bezpieczne mieszanie preparatów i aplikowanie ich do zbiornika głównego opryskiwacza.

Video