PERKOZ MAX 800 1000 1300 1600 1900

PERKOZ MAX 1300, 1600, 1900 . Wykorzystując doświadczenie zdobyte przez wiele lat w produkcji mniejszych opryskiwaczy zawieszanych PERKOZ zbudowaliśmy opryskiwacz Perkoz Max, został on skonstruowany z przeznaczeniem do pracy w średnich i dużych gospodarstwach. Możliwość zakupienia dodatkowego zbiornika z oddzielną pompą, montowanego na przedni TUZ pozwala na zwiększenie opryskiwanego obszaru przy jednoczesnym zbalansowaniu masy własnej ciągnika. Do budowy tego opryskiwacza użyliśmy podzespołów najwyższej jakości pochodzących od czołowych producentów, dzięki czemu powstał opryskiwacz spełniający wymagania nowoczesnego rolnictwa.

Dane technicznePERKOZ Max 1300PERKOZ Max 1600PERKOZ Max 1900
Główny zbiornik1300 L1600 L1900 L
Zbiornik do płukania200 L
Rozcieńczalnik pestycydów35 L
Zbiornik do mycia rąk20 L
Pompy Annovi Reverberi               AR 160                                 AR 185                                           AR 215

166 L/min                             182 L/min                                    219 L/min

Zawór sterującyRęczny, elektryczny, komputer
Szerokość robocza belek opryskowych12,  15,  16,  18,  20,  21 m
Wysokość rozpylaczy500  –  2400 mm
Długość transportowa1800  –  2200 mm
Szerokość transportowa1600  –  2600 mm
Wysokość transportowa2900  –  3200 mm
Waga800  –  1250kg

Komponenty

  • Rama
  • Zaczep
  • Przedni zbiornik
  • Pompy
  • Belki
  • Komputer sterujący
  • Nawigacje
  • Sterowanie elektryczne
  • Dysza do płukania zbiornika
  • Zewnętrzny rozwadniacz

RAMA

PERKOZ Max Posiada solidną malowaną proszkowo stalową ramę oraz trzy polietylenowe włoskie zbiorniki.

ZACZEP

Wygodny w użyciu zaczep do szybkiego agregatowania (trójkąt zaczepowy).

PRZEDNI ZBIORNIK

Przedni zbiornik poprawia stabilność ciągnika i zwiększa wydajność, przydaje się również podczas wykonywania innych prac polowych takich jak siew, sadzenie czy uprawy pożniwne.

POMPY

Najwyższej jakości pompy firmy Annovi Reverberi z nowymi innowacyjnymi membranami BlueFlex, które wytyczają nowy wymiar jakości membran w sektorze pomp do opryskiwaczy rolniczych. Membrany BlueFlex mają wyjątkową, opatentowaną formę i skład mieszanki, z której zostały wykonane. Dzięki tym działaniom żywotność ich wzrasta do 100 %. Dodatkowo na każdej membranie umieszczono cyfrowy kod od strony cieczy. Jest to rozwiązanie niespotykane dotąd w branży. Pozwala nam na śledzenie i wyróżnienie produktów spośród wielu innych membran po roku i miesiącu produkcji.

BELKI

Wszystkie belki stosowane w opryskiwaczach PERKOZ MAX są rozkładane hydraulicznie, a sterowanie hydrauliką odbywa się za pomocą elektrycznej konsoli bądź komputera pokładowego.

„4H” Belka opryskowa podnoszona i rozkładana hydraulicznie dwoma lub czterema siłownikami z samopoziomowaniem, hydraulicznym dostosowaniem do skłonów oraz hydrauliczną blokadą o szerokościach od 12 do 21 metrów.

„HX” Samopoziomująca się, lekka belka hydrauliczna w systemie X rozkładana niezależnie dwoma siłownikami z możliwością składania ćwiartki belki, z hydraulicznym dopasowaniem do skłonów oraz blokadą. Szerokość 12, 15, 18 metrów.

„BP” Belka opryskowa pakietowa to najbardziej zaawansowana dająca największe możliwości konfiguracji szerokości. Sterowana w pełni hydraulicznie o szerokościach od 15 do 24 metrów.

KOMPUTER STERUJĄCY

Komputer sterujący Radion 8140 jest zaawansowanym komputerem zaprojektowanym z myślą o prostocie obsługi. Wystarczy ustawić docelową dawkę a komputer zasugeruje dobranie odpowiednich rozpylaczy dla danego zastosowania oraz zakresu prędkości dla dawki docelowej. Po rozpoczęciu oprysku na wyświetlaczu widoczna jest stosowna dawka, zużyta ilość cieczy, ciśnienie w systemie, prędkość robocza, opryskany obszar, wielkość kropel oraz ilość cieczy w zbiorniku. Poza tymi podstawowymi funkcjami Radion ma możliwość podłączenia zaworu automatycznego tankowania. Posiada również port do podłączenia nawigacji Matrix z możliwością automatycznego wyłączenia sekcji i sterowania dawkowaniem zmiennym (funkcja wykorzystywana w rolnictwie precyzyjnym), co w komputerach tej klasy jest niespotykane. Na życzenie możemy zamontować komputer niemieckiej firmy Muller model Spraydos albo komputer firmy Arag – BRAVO 180 LUB BRAVO 400 z wbudowanym systemem GPS.

NAWIGACJE

Matrix 570 to zaawansowana systemowo a zarazem prosta w obsłudze nawigacja dla wymagających rolników. Daje ona poza podstawowymi funkcjami jakie powinna spełniać nawigacja możliwość, np. podłączenia automatycznego wyłączenia sekcji system BoomPilot automatyczne wspomaganie kierowania system FieldPilot, moduł kompensacji pochyłu terenu czy też możliwość podłączenia 4 lub 8 kamer.

STEROWANIE ELEKTRYCZNE

Sterowanie elektryczne COMBO z odczytem ciśnienia elektronicznym pozwala wygodnie sterować wszystkimi funkcjami opryskiwacza z kabiny ciągnika. Sterownik COMBO posiada sztywną, aluminiową obudowę, trwałe przełączniki oraz bardzo solidne, metalowe złącze z pozłacanymi pinami. Wszystko to sprawia, że jest praktycznie bezawaryjny. Sterowanie elektryczne pozwala sterować wszystkimi funkcjami opryskiwacza z kabiny.

DYSZA DO PŁUKANIA ZBIORNIKA

Zbiornik opryskiwacza można wyposażyć w karuzelową dyszę do mycia zbiornika załączaną manualnie lub elektrycznie z kabiny traktora (elektryczny system myjący). Gwarantuje ona nienaganną czystość zbiornika i układu cieczowego, co powoduje bezawaryjną pracę opryskiwacza oraz zapobiega niepożądanemu pozostaniu resztek oprysku.

ZEWNĘTRZNY ROZWADNIACZ

Zewnętrzny rozwadniacz umożliwia dokładne rozpuszczenie środków chemicznych oraz nawozów i bezpośrednio przekazuje je do zbiornika głównego.