WULKAN

Opryskiwacze WULKAN 1000, 1500, 2000 to seria przyczepianych opryskiwaczy sadowniczych, charakteryzujących się wysoką jakością wykonania oraz najnowocześniejszymi rozwiązaniami, pozwalającymi spełnić wysokie wymagania najbardziej wymagających użytkowników. Od czasu wyprodukowania pierwszych opryskiwaczy WULKAN, maszyny te przechodziły wiele modernizacji i ulepszeń poprawiających ich funkcjonalność, precyzję działania oraz bezpieczeństwo użytkowania.

 

Nazwa podzespołuWULKAN 1000WULKAN 1500WULKAN 2000
Zbiornik główny1000L1500L2000L
Zbiornik do płukania90L110L110L
Zbiornik do mycia rąk15L
Koła do wyboru

265/70/15

Szer.265 mm

Zalecane do 1000

275/60/15

Szer.275 mm

Zalecane do 1000 i 1500

310/15,5

Szer.310 mm

Zalecane do 1000 i 1500

325/60/15

Szer.325 mm

Zalecane do 1500 i 2000

400/15,5

Szer.400 mm

Zalecane do 1500 i 2000

Pompy Annovi Reverberi z BlueFlex

AR 1203

116 L/min

AR BHA 130/50

128 L/min

AR BHA 150/50

143 L/min

Szerokość transportowa1,20 m1,30 m1,40 m
Długość orientacyjna3080 mm3525 mm3585 mm
Waga orientacyjna460kg590 kg600 kg

 

Komponenty

 • Rama
 • Mieszadła
 • Wałek z przegubem
 • Zaczep skrętny
 • Pompy
 • Wersja T- System
 • Wersja J- System
 • Wersja S- System
 • Wersja E- System
 • Wersja Multisystem
 • Wersja Twin System
 • Komputery sterujące
 • Sterowanie elektryczne
 • Sterowanie radiowe
 • Elektryczny system myjacy
 • Wlew
 • Napęd wentylatora
 • Koła jezdne
 • Urządzenie do zasysania preparatów
 • Filtry sekcyjne
 • Oświetlenie LED drogowe i robocze

RAMA

Wulkan posiada solidną, stalową ramę cynkowaną ogniowo.

MIESZADŁA

Mieszadła pracujące na niskim ciśnieniu np. na uwrociach podczas wyłączonego oprysku.

Mieszadła pracujące na wysokim ciśnieniu w momencie wykonywania zabiegu.

WAŁEK Z PRZEGUBEM

Umożliwia pracę na uwrociach bez wyłączania napędu.

ZACZEP SKRĘTNY

Zaczep skrętny znacznie poprawiający sterowność zestawu (zapobiega najechaniu na drzewo przez opryskiwacz)

POMPY

Najwyższej jakości pompy firmy Annovi Reverberi z nowymi innowacyjnymi membranami BlueFlex, które wytyczają nowy wymiar jakości membran w sektorze pomp do opryskiwaczy rolniczych. Membrany BlueFlex mają wyjątkową, opatentowaną formę i skład mieszanki, z której zostały wykonane. Dzięki tym działaniom żywotność ich wzrasta do 100 %. Dodatkowo na każdej membranie umieszczono cyfrowy kod od strony cieczy. Jest to rozwiązanie niespotykane dotąd w branży. Pozwala nam na śledzenie i wyróżnienie produktów spośród wielu innych membran po roku i miesiącu produkcji.

WERSJA T- SYSTEM

przystawka tradycyjna z odwróconym ciągiem Ø800, 12 opraw, śmigło 9 lub 12 łopat. Przeznaczenie głównie do sadu o zróżnicowanym nasadzeniu.

WERSJA J- SYSTEM

przystawka kolumnowa 1,4 m z odwróconym ciągiem Ø800, 12 opraw, śmigło 12 łopat. Maszyna przeznaczona głównie do krzewów jagodowych.

 

WERSJA S- SYSTEM

przystawka kolumnowa 2,7 m z odwróconym ciągiem Ø800, 16 opraw podzielonych na dwie lub cztery sekcje, śmigło 12 lub 16 łopat. Opryskiwacz przeznaczony do sadów szpalerowych prowadzonych do wysokości 3,5m.

WERSJA E- SYSTEM

przystawka kolumnowa 3,0 m z odwróconym ciągiem Ø800, 20 opraw podzielonych na dwie lub cztery sekcje , śmigło 12 lub 14 łopat. Przeznaczony do sadów szpalerowych – grusz, śliw, prowadzonych do około 4,5 m.

WERSJA MULTISYSTEM

przystawka turbinowa z ośmioma lub dziesięcioma przewodami. Przeznaczona do wykonywania precyzyjnych zabiegów ochrony krzewów jagodowych, wiśni oraz intensywnych sadów.
Wydajność turbiny do 26.000m³/ godz.

WERSJA TWIN SYSTEM DWURZĘDOWY

Przeznaczony dla producentów kultur jagodowych takich jak porzeczki, borówki, agrest i inne. Turbina o wydajności 26.000 m³/ godz. Rozwiązanie takie poza zwiększeniem wydajności opryskiwacza powoduje znaczną redukcję znoszenia cieczy użytkowej, dlatego, że krzew jest opryskiwany z dwóch stron jednocześnie a strumienie powietrza ścierają się w jego środku. Powoduje to dodatkowe zawirowania i dużo lepsze pokrycie.

KOMPUTERY STERUJĄCE

Aby opryskiwacz poprawnie funkcjonował polecamy grupy sterowań. Najbardziej racjonalnym rozwiązaniem jest sterowanie komputerowe a szczególnie komputer: Komputer sadowniczy TeeJet 844 AB Solidna konstrukcja i przyjazne oprogramowanie zapewniają precyzję dozowania cieczy w dwóch lub czterech sekcjach opryskiwacza. Poprzez komputerowe sterowanie można opryskiwać z dowolną prędkością jaką w danej chwili jest najlepsza dla dobrego pokrycia koron, bez obawy o zmianę dawki. Dzięki temu uzyskujemy również większą dokładność opryskiwania. Istnieje możliwość szybkiej korekty szerokości rozstawu rzędów w trakcie pracy, co ułatwia operatorowi przejeżdżanie do różnych kwater sadu bez konieczności ponownego programowania. Wszystkie informacje są wyświetlane na dużym wyświetlaczu w czytelny sposób. Z panelu można sterować dwoma lub czterema sekcjami opryskowymi, oraz urządzeniem myjącym.
Kolejną zaletą tegoż komputera jest możliwość przenoszenia danych o wykonanym zabiegu do komputera domowego, dane te mogą posłużyć do tworzenia dokumentacji, rozliczania pracowników bądź analiz ekonomicznych. Bravo 180S firmy Arag przeznaczony dla mniej wymagających sadowników.

 

STEROWANIE ELEKTRYCZNE

Sterowanie elektryczne COMBO Z odczytem ciśnienia elektronicznym pozwala wygodnie sterować wszystkimi funkcjami opryskiwacza z kabiny ciągnika. Sterownik COMBO posiada sztywną, aluminiową obudowę, trwałe przełączniki oraz bardzo solidne, metalowe złącze z pozłacanymi pinami. Wszystko to sprawia, że jest praktycznie bezawaryjny.

STEROWANIE RADIOWE

do kabiny ciągnika zabieramy tylko pilot sterujący, bez żadnych przewodów.

ELEKTRYCZNY SYSTEM MYJĄCY

Z panelu komputera lub sterownika Combo można również sterować elektrycznym systemem myjącym, służącym do mycia układu cieczowego i zbiornika głównego po zakończonej pracy opryskiwacza lub zmianie środka. Po przełączeniu odpowiednich przycisków następuje przepływ cieczy ze zbiornika czystej wody, przez układ filtracyjny i pompę do rotacyjnej dyszy płuczącej zamontowanej w zbiorniku głównym. System ten umożliwia przepłukiwanie układu opryskowego wraz z umyciem zbiornika głównego bez konieczności wychodzenia operatora z kabiny ciągnika, dzięki czemu usprawnia to obsługę maszyny oraz ogranicza do minimum kontakt ze szkodliwymi substancjami chemicznymi.

WLEW

Zbiornik Wulkana posiada dwa wygodne wlewy w którym w jednym znajduje się rozwadniacz do mieszania środków ochrony roślin, w drugim dysza do płukania butelek (opcja).

 

NAPĘD WENTYLATORA

W napędzie wentylatora zastosowano specjalne sprzęgło odśrodkowe, które zabezpiecza ten układ przed nadmiernym przeciążaniem i sprawia, że rozpędzanie i zatrzymywanie wentylatora jest łagodne. Dotyczy to sprzęgieł 12 i 16 łopatowych.

KOŁA JEZDNE

Aby zapobiec tworzeniu się kolein i uniknąć częstych uszkodzeń kół przez ostre gałęzie, zastosowano radialne ogumienie o poszerzonym i płaskim profilu, ze stalową osnową.

URZĄDZENIE DO ZASYSANIA PREPARATÓW

z worka lub bańki

FILTRY SEKCYJNE (opcja)

 

OŚWIETLENIE LED DROGOWE I ROBOCZE

Zastosowanie energooszczędnego i bardzo niezawodnego drogowego oświetlenia LED, zwiększa znacznie bezpieczeństwo w czasie jazdy po drogach.
Oświetlenie robocze LED, zwiększa niezawodność i efektywność wykonywanych zabiegów w porze nocnej.