HISTORIA

1991 – Firma „BURY” Maszyny Rolnicze powstała w sierpniu 1991 roku, w niewielkiej miejscowości Urbańszczyzna koło Łowicza, jej założycielem i właścicielem jest Pan Wojciech Bury. W pierwszych latach swej działalności firma  produkowała tylko opryskiwacze zawieszane o pojemności 300 i 400 litrów. 

Od roku 1995, od zakupu zakładu po byłym POM Kutno – tutaj obecnie mieści się biuro handlowe oraz główny zakład produkcyjny, nastąpił szybki rozwój firmy, powstały nowe maszyny, takie jak: agregat do upraw przedsiewnych, brona talerzowa, opryskiwacze polowe przyczepiane oraz pierwsze opryskiwacze sadownicze.

W 1997 roku podjęto współpracę z firmami ze Stanów Zjednoczonych, Belgii i Włoch. Nasza firma jako jedna z najmłodszych w branży maszyn rolniczych musiała włożyć wiele wysiłku, aby doścignąć konkurencję. Możemy się pochwalić, że z powodzeniem udało się to osiągnąć.

Fakt, iż Firma posiadała już nowoczesny park maszynowy (obrabiarki sterowane numerycznie, roboty spawalnicze). produkty Firmy są wysokiej jakości i cieszą się uznaniem rolników nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech, Finlandii, Czechach, Holandii, Irlandii, Danii, Hiszpanii, Szwajcarii, Austrii, Rosji, Rumunii, Gruzji, Estonii, na Białorusi, Litwie, Łotwie, Węgrzech oraz na Ukrainie.

2021 – Opryskiwacz polowy Pelikan 1500 otrzymał nagrodę w konkursie IBMER na Maszynę Roku 2001.

W 2005 roku przy współpracy z PIMR Poznań powstała brona talerzowa KBT 3m i 4m – laureatka wielu nagród i wyróżnień, m.in. targów AGROTECH w Kielcach w 2006 roku, czy Międzynarodowych Targów Poznańskich w 2008 roku.

W 2009 roku powstał największy opryskiwacz polowy Pelikan Max o pojemności zbiornika głównego nawet do 6 000 litrów.

2016 – 25 -LECIE FIRMY BURY MASZYNY ROLNICZE – 2016

Spotkanie rozpoczęto od wykładów, m.in. na temat przyjaznych dla środowiska technik opryskiwania czy precyzyjnego dawkowania cieczy.

W trakcie spotkania jubileuszowego, oprócz modeli opryskiwaczy, można było zobaczyć także bogaty zbiór zabytkowych egzemplarzy pojazdów – samochodów i motorów. Pasją Wojciecha Burego jest bowiem motoryzacja.

2018 – W piątek 23 lutego otwarto nową halę w zakładach Bury Maszyny Rolnicze w Woźniakowie pod Kutnem. Nowy ma około 2000 metrów kwadratowych powierzchni.

W nowej hali znajdzie się sekcja montażowa, magazyn części zamiennych oraz stanowisko do końcowej kontroli opryskiwaczy rolniczych i sadowniczych.

Przez przeniesienie montażu będzie można powiększyć sekcję spawalniczą, produkcję usprawnią nowe obrabiarki i inne nowoczesne maszyny. Wyposażeniem imponuje nowy magazyn, w którym stanęły olbrzymie automatyczne, w pełni skomputeryzowane regały.

Stanowisko kontroli opryskiwaczy,  wyposażone zostało w super precyzyjny sprzęt pomiarowy renomowanych producentów.

Jak z dumą zaznacza założyciel – spółka Bury to dziś już trzypokoleniowa firma rodzinna, więc wstęgę do nowej hali przecięła wraz z nim wnuczka Anastazja.