OPRYSKIWACZE PELIKAN MAX

PELIKAN MAX – to seria największych opryskiwaczy polowych produkowanych przez naszą firmę. Opryskiwacze te posiadają zbiornik od 3000 do 6000 litrów. Wyposażone są w belki o szerokości od 18 do 36 metrów.
Przeznaczone są do gospodarstw wielkoobszarowych. Są efektem wielu lat zbierania doświadczeń i wsłuchiwania się w potrzeby użytkowników. Mnogość rozwiązań pozwala optymalnie skonfigurować opryskiwacz do potrzeb i specyfiki każdego gospodarstwa.
Duża pojemność zbiornika, a także szerokie belki, komputer pokładowy, system GPS z automatycznym wyłączaniem sekcji, sonarowe czujniki poziomowania belki, skrętna i amortyzowana oś, czy pompa do szybkiego tankowania to rozwiązania pozwalające maksymalnie skrócić czas wykonywania zabiegów oraz zwiększyć oszczędność w aplikowaniu środków.
Dla gospodarstw, które chcą do maksimum podnieść precyzję dawkowania środków, polecamy system zmiennego dawkowania oraz rękaw powietrzny.

Belki opryskowe stosowane w opryskiwaczach PELIKAN MAX wykonane są ze stali o podwyższonej jakości.
Ich ażurowa konstrukcja sprawia, że są lekkie i wytrzymałe. Sterowanie wszystkimi funkcjami belek opryskowych odbywa się za pomocą elektrozaworów i wygodnego
panelu z kabiny ciągnika.

„4H” Belki z samo-poziomowaniem wraz z blokadą, hydraulicznym dopasowaniem do skłonów, podnoszone i rozkładane hydraulicznie niezależnie 4 siłownikami. W belkach o szerokościach 18 do 24 m środkowe ćwiartki rozkładane są w poziomie, a zewnętrzne ćwiartki rozkładane w pionie.

„4HP” Belki 4HP różnią się od belki 4H tym, iż wszystkie elementy belki składane są w płaszczyźnie poziomej, dostępne są od 18 do 36 metrów. W tej serii belek możemy zastosować dodatkowe siłowniki, aby mieć możliwość ujemnego przechylenia belki (tzw. system jaskółki).

„4HV” Belki o szerokościach 18 do 24 m w pełni hydrauliczne, z systemem rękawa powietrznego. System ten zapewnia dużo lepsze pokrycie opryskiwanych roślin i pozwala na oszczędniejsze stosowanie preparatów oraz częściowe uniezależnienie się od warunków atmosferycznych.

OPRYSKIWACZE PELIKAN 1000-2000

Pelikan 1000, 1500, 2000 litrów to seria najmniejszych opryskiwaczy przyczepianych, produkowanych wnaszejfirmie.Przeznaczonadopracywmałychiśredniejwielkościgospodarstwach.Dostępne są one z różnymi rodzajami-belek o szerokości od 12 do 21 metrów.
Podczas kilkunastoletniego okresu produkcji zyskały one sobie sporą rzeszę zadowolonych rolników. Opinie i uwagi zebrane od użytkowników spowodowały, że dziś maszyny te są trwałe i niezawodne. Posiadają wiele rozwiązań ułatwiających pracę, poprawiających efektywność i wydajność. Swoimi walorami potrafią zadowolić najbardziej wymagającego Klienta oraz sprostać najtrudniejszym warunkom pracy.

OPRYSKIWACZE PELIKAN 2300-4600

Pelikan ze zbiornikiem 2300, 2700, 3100, 3600, 4200, 4600 litrów
to seria opryskiwaczy polowych najczęściej wybieranych przez właścicieli dużych i średnich gospodarstw. Dostępne z belkami o szerokości 14-24 m. Szeroka gama rozwiązań dostęp- nych w naszej ofercie pozwala na skonfigurowanie maszyny najbardziej przydatnej w danym gospodarstwie. Podzespoły, których używamy do produkcji pochodzą od najlepszych dostawców uznanych w wielu krajach. Przez to opryskiwacze tej serii są trwałe, niezawodne, a ich obsługa jest prosta i bezpieczna. Wybór opryskiwacza Pelikan to gwarancja długoletniej pracy i precyzyjności wykonywanych zabiegów.